6 tipp a hasi zsír leküzdésére
Ha az alábbi tippek mindegyikéből csak egy kevesest építünk be az életünkbe, máris számtalan jótékony hatásra számíthatunk, és viszonylag gyorsan csökkenthetjük a viszcerális (azaz hasi) zsír mennyiségét.
Mozogjunk!
A hasi zsír elleni küzdelem egyik fő pillére a rendszeres fizikai aktivitás, azaz legalább naponta 30-60 percnyi mérsékelt-közepes intenzitású mozgás. Ez segít a testsúlyszabályozásban. Végezzünk kardiomozgást és erősítő (például súlyzós) edzést egyaránt, így növelhetjük izomtömegünket, ami fokozza a kalóriaégetést, valamint csökkenti a testzsírt. Eddzük törzsizmainkat is. Fontos tudni, hogy helyi zsírégetés nem létezik, így ha csak hasizomgyakorlatokat végzünk, az nem lesz elegendő.
Változtassunk a táplálkozásunkon!
Figyeljünk arra, hogy mennyit eszünk, csökkentsük adagjainkat, kövessük a többször kevesebbet elvét és étkezzünk kb. háromóránként. Kerüljük a hozzáadott cukrot tartalmazó, finomított szénhidrátokban bővelkedő, feldolgozott, félkész élelmiszereket, óvakodjunk a cukros italoktól! Válasszunk összetett szénhidrátokat, különösen a reggeli órákban, amikor a szervezet inzulinérzékenysége a legrosszabb. A megfelelő rostbevitel érdekében együnk több zöldséget, gyümölcsöt, teljes kiőrlésű gabonát. Fogyasszunk sovány fehérjéket, zsírszegény tejtermékeket, többszörösen telítetlen zsírokat, például tengeri halakat, lenmagot, dióféléket, repce- és szőlőmagolajat, avokádót. A kiegyensúlyozott táplálkozás segít az anyagcserénk szabályozásában, a vércukor- és inzulinszintünk egyensúlyban tartásában, valamint a bélflóránk minőségének megőrzésében.
Igyunk eleget!
A megfelelő folyadékpótlás – napi kb. két liter – jó hatással van az anyagcserére, és segíti a sejtmegújulási folyamatokat. Lehetőleg vizet, üres teát igyunk!
Aludjunk!
Az alváshiány az egészségünk, az anyagcserénk és az alakunk egyik legnagyobb ellensége. Ha keveset alszunk, növekszik a szervezetünkben a stresszhormonok termelődése, ezzel együtt fokozódik a zsírraktározás is.
Óvakodjunk a stressztől!
A mai világban persze ez egyre kevésbé megoldható, ám fontos, hogy viszonylagos nyugalomban éljük az életünket, és hogy a minket ért stresszt valamilyen módon kezelni tudjuk.
Forduljunk szakemberhez!
Ha úgy érezzük, egyedül nem megy, kérjük szakember segítségét. Dietetikus és anyagcsere-szakértő segítségével megoldhatjuk a problémáinkat, helyreállíthatjuk az anyagcserénket, javíthatjuk az inzulin- és vércukorértékeinket – szükség esetén akár gyógyszeres kezeléssel is.