3 természetes immunőr

Szerző:Nők Lapja Egészség
2020. április 1.

Bizonyára mindháromról hallottunk már korábban, ám nem biztos, hogy immunerősítő hatásuk is széles körben ismert. Pedig ez a három csodaszer képes felturbózni a szervezet természetes védekezőrendszerét!

Aloe vera

Nem is gondolnánk, mennyi jótékony hatással rendelkezik ez a nagyszerű csodanövény. Amellett, hogy a D-vitamin kivételével az összes vitamint tartalmazza, 20 féle ásványi anyag, 18 féle aminosav, enzimek, rostok, gomba-, baktérium- és vírusölő anyagok is megtalálhatóak benne. Ha ezzel szeretnénk erősíteni immunrendszerünket, fogyasszunk kúraszerűen egy hónapon át minden reggel aloe vera gélt éhgyomorra. Ez azért fontos, mert védekező rendszerünk jelentős része a bélrendszerben található, az aloe vera ezt képes megtisztítani, sőt regenerálja a hám sérüléseit, így megakadályozza a szervezetünkre káros anyagok felszívódását.

 

Echinacea

Ez a gyógynövény – amelyet először indián törzsek használtak – bizonyos fokú védelmet nyújt a vírusok, baktériumok, gombák és más kórokozó mikroorganizmusok ellen. Megelőzés, immunerősítés céljából érdemes naponta háromszor 200 mg-ot szedni belőle. Egy kutatásban náthára hajlamos emberek nyolc héten át használták a szert, melynek eredményeképpen 35 százalékkal kevesebben betegedtek meg, mint a placebót szedő résztvevők. Ha már úgyis veszünk belőle, külsőleg is alkalmazhatjuk: nehezen gyógyuló sebek, gyulladásos bőrbetegségek ellen is kiváló.

 

Gránátalma

Bár itthon nem annyira ismerjük, érdemes felvennünk az étrendünkbe ezt az Észak-Afrikából származó gyümölcsöt. A gránátalma napi fogyasztása védelmet nyújt a sejteknek és az immunrendszernek. Kiemelkedően magas antioxidáns tartalma mellett egy sejtvédő hatású anyagban, az úgynevezett ellagsavban gazdag, így már a rákkutatók felfigyeltek rá. És ha mindez nem lenne elég indok a fogyasztására, ez a csodás gyümölcs bizonyítottan támogatja a szív- és érrendszer egészségét, egy adagja fedezi a napi C-vitamin szükségletünk 40 százalékát, magzatvédő, fiatalító, energetizáló és gyulladáscsökkentő hatású.

 

További érdekességekért lapozza fel a Nők Lapja Egészség magazint!

Digitálisan is kapható ITT.